PODELI

Stručni selekcijski žiri Star film festivala odabrao je od 375 pristiglih filmova 40 najboljih koji će biti prikazivani ovog u Sisku od 1. do 3. septembra na Star Film Festu.

Od 375 pristiglih filmova, odabrana su 40 najboljih filmova dokumentarnog, eksperimentalnog, igranog, animiranog i one take žanra.

Odabrani filmovi dolaze od autora iz Srbije, Nemačke, Hrvatske, Beiruta, Singapura, Francuske, Bosne i Hercegovine, Slovačke, Belgije, Sjedinjenih Američkih država, Crne Gore i Ukrajine.

Star Film Fest iz godine u godinu postaje sve važnije i važnije okupljalište filmaša i filmofila iz Hrvatske i sveta.

Spisak odabranih filmova:

Frog Perspective/ Eliza Plocieniak-Alvarez/ Animirani

Victoria/ Serge Hlayel/  Dokumentarni

Fields of Rape/ Anselm Pyta/ Animirani

The Kite Effect/ Prescilia Khoo / Tang Ying Hui/ Animirani

Still Remains/ V.M. Isailovic/ Experimental

Ožiljci u zrcalu/ Antonija Brodarec/ Igrani

Les Courgettes De La Résistance/ Mélissa Idri/ Animirani

Sektor/ Goran Škofić/ One Take

Sekunda/ Luca McCormick/ Igrani

Kako sam postala ti/ Ivana Živković/ Dokumentarni

Divna budućnost ljubavi moja/ Marko Žunić/ Igrani

Možno zajtra/ Martina Nagyová/ Experimental

Milanovih 5 minuta/ Anita Kostanjčar/ Dokumentarni

Ugasi svjetlo/ Janja Bijelić/ One Take

Bijeli hrast / Luka Pisačić/ Animirani

SENSITIVE/ Ut Barley Sugar/ Experimental

Kong Fu/ Samuel Smith/  Dokumentarni

Premier Automne/ Carlos De Carvalho/ Animirani

Qatar/ Ognjen Petković/ Dokumentarni

A Lunar Adventure/ Zahid Lagumdžić/ Animirani

1:03/ Marin Cvetko/ Igrani

Prvo iskustvo/ Andrea Knezović/ Dokumentarni

Hana, Hano, Hanice/ Karlo Vorih, Marko Bičanić/ Igrani

Sotonin sin/ Marko Dješka/ Animirani

Odrazi/ Mislav Kveštak/ Igrani

Srećan put/ Alisa debelić/ Igrani

UM UNS DIE WELT Osteuropäische Wanderarbeiter in Deutschland/Hanna Fischer/  Dokumentarni

Inverzum/ Damir Bašić/ Igrani

Dani/ Zoran Stojkovski/ Igrani

The Vast Landscape – Porcelain Stories/ Lea Vidakovic/ Animirani

Sisters/ Lea Vidakovic/ Experimentalni

58%/ Bojan-Haron Markičević/ Dokumentarni

Rezidba/ Katerina Duda/ Dokumentarni

An Elephant on the Moon / BARTHÉLÉMY Benjamin/ Animirani

PRESENT MOMENT/  AIMIE VALLAT & NOAH DASSEL/ Dokumentarni

Shoe Knows/ Leo Vitasević/ Dokumentarni

Poslednji galebovi/ Nemanja Lakić/ Dokumentarni

What the night brings/ Lea Triboulet/ Igrani

Poor people/ Solmiya Tomashchuk/ Igrani

Be back/ Andriy Kyryllov/ Experimentalni