Udruženje Biznisnova je jedno od udruženja koja učestvuju u OPENS Day prezentaciji budućeg Youth Creative Polis-a koje se održava u petak, 16.10.2015. u Kineskoj četvrti u Novom Sadu.

Projekat kojim će se Biznisnova predstaviti na već spomenutoj prezentaciji nosi naziv “Slika jača od hiljadu reči”. Reč je o izložbi fotografija za inkluzivnu i tolerantnu zajednicu.

Opšti cilj projekta je osnažiti i podstaći mlade koji žive ili borave u Novom Sadu da aktivno i kreativno učestvuju u borbi protiv diskriminacije, kao i povećanje osetljivosti zajednice prema njihovim problemima i potrebama, ali i vrednostima i potencijalima, kako je istakla Marija Prokopić iz Biznisnove. Takođe, namjera ovog projekta je podstaći mlade između 15 i 18 godina da aktivno učestvuju u borbi protiv diskriminacije uz pomoć javne izložbe fotografija koje prikazuju: probleme i potrebe mladih pripadnika/-ca specifičnih grupa; potencijale, vrednosti i pozitivne primere mladih pripadnika/ca specifičnih grupa; vrednosti inkluzivnih timova i primer dobre prakse; Novi Sad kao primer inkluzivne zajednice i grad koji podržava omladinske inicijative.

Projekat  “Slika jača od hiljadu reči” nastoji povećati nivo svesti javnosti o problemima, potrebama i potencijalima mladih pripadnika/-ca osetljivih grupa.

Svi zainteresovani, fotografije nastale kroz ovaj projekat mogu pogledati na izložbi u okviru OPENS dana u klubu “The Quarter” 16.10.2015. od 12.00 do 19.00 časova.

Više o udruženju

Udruženje Biznisnova osnovano je 2012. godine i prepoznato od strane Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije kao udruženje koje realizuje aktivnosti za mlade i upisano je u jedinstvenu evidenciju udruženja. U saradnji sa Gradskom upravom za sport i omladinu, udruženje je učestvovalo u kreiranju Lokalnog akcionog plana za mlade za Novi Sad za period 2015 – 2018.

Članovi/-ice udruženja imaju dobro razvijenu mrežu kontakata sa uspešnim poslovnim ljudima zahvaljujući kojim ovo udruženje pruža podršku i raznovrstan broj programa namenjen mladima. Takođe, imaju uspešnu saradnju sa predstavnicima romske zajednice u Novom Sadu, LGBT i feminističkim aktivističkim grupama i udruženjima, sa udruženjima i institucijama koje rade sa mentalno nedovoljno razvijenim mladima i osobama sa invaliditetom, kao i sa Omladinskim informativnim centrom u Novom Sadu i Filozofskim i Tehničkim fakultetom u Novom Sadu, što osigurava zastupljenost predstavnika i predstavnica različitih marginalizovanih grupa i mladih iz opšte populacije.

Udruženje organizuje obuke za studente/-kinje i mlade nezaposlene osobe iz sledećih oblasti: aktivno traženje posla (pisanje CV-a i motivacionog pisma, razgovor sa poslodavcem, teorijska i prakticna priprema za intervju za posao), samozapošljavanje, kreiranje ličnog plana profesionalnog razvoja. Do sada je u obukama učestvovalo preko 100 mladih. Godinu 2015. udruženje je posvetilo programima razvijanja kulture filantropije u

Srbiji, između ostalog i održavanjem konferencije Gradimo kulturu dobročinstva u okviru koje je održano 11 govora i prezentacija aktivnih filantropskih programa.

Tijana Sredojević

Danka Džida