Na sceni „Das Boot“ beogradske Ustanove kulture „Parobrod“ u četvrtak, 3. aprila, biće organizovano veče pod nazivom „Afrique mon Afrique“.
Tom prilikom nastupiće specijalni gosti: Kemo Sundiulu Sisoko, umetnik iz Senegala koji svira koru (afrička harfa sa 21 žicom), Igor Vincetić (perkusije) i Lisleinis Mesa Rivero, plesačica sa Kube.
Koncert počinje u 21.30h. Ulaznica se može kupiti svakog dana na sceni “Das Boot” od 9 do 20h po ceni od 300 dinara.
Kemo Sundiulu Sisoko je rođen u Senegalu u čuvenoj muzičkoj porodici. Svira koru (afrička harfa sa 21 žicom), kao i udaračke instrumente – đembe, dundun i sabar. Sisoko takođe peva, igra i pravi koreografije mešajući različite zapadno-afričke kulture.
Odrastao je u autentičnom muzičkom okruženju, kao unuk Sundiulu Sisoka, kralja kore. Od najranijeg detinjstva pratio je korake svojih predaka. Svoju prvu turneju imao je 1985. u Norveškoj. Sisoko je 1987. postao član Ballet des Ambassadeurs du Senegal kog vodi Pol Žanzu, a nakon toga pridružio se grupi Roy Bax pod vođstvom Seku Mbaja.
Tokom dvanaest godina svirao je i bio umetnički direktor Ballets d’Afrique Noire, zajedno sa Mamadu Mansur Guejem. Sisoko se 2002. preselio u Pariz i osnovao sopstvenu grupu Doman-Doman (u prevodu – korak po korak ). Zahvaljujući svom velikom iskustvu, sa Doman–Doman izvodio je razne spektakle kako u Francuskoj, tako i po celoj Evropi. U Parizu je 2007. osnovao sopstveno udruženje Nion Dema (solidarnost) i promovisao afričku muziku i ples, držao časove đembea, koncerte i radionice. Kemo živi i radi u Švedskoj, gde je sa svojom suprugom osnovao grupu Badin Dioko.
Igor Vincetić svira kalabas, toking dram, đembe, konge, balafon i kalimbu. Na predlog Kemo Sundiulu Sisoka, 2007. godine prvi put odlazi u Senegal, gde u autentičnom okruženju usavršava svoje veštine sviranja đembea i toking drama. U narednih nekoliko godina u više navrata boravio je u Senegalu, Beninu i Nigeriji gde je učio i svirao sa majstorima perkusija Zapadne Afrike. Tokom festivala Felabration, na poziv Femi Kutija 2010. godine nastupa u legendarnom klubu The Shrine u Lagosu, sa Femi Kuti & The Positive Force.
U 2011. godini nastavlja da prati svoju muzičku strast, i tokom dva meseca provedena na Kubi, svira sa poznatim folklornim plesnim ansamblom iz Havane Ban-Rarra, čiji je umetnički direktor renomirani kubanski koreograf Isajas Rohas Ramirez. Nakon toga, na Exit festivalu 2011. usledio je veoma zapažen nastup sa Femi Kutijem i njegovim bendom The Positive Force. Nakon zapaženih nastupa sa velikanima kao što su Keziah Jones, Femi Kuti, Cheick Tidiane Seck, Cheikh Lo, Fatoumata Diawara, Tony Allen, Archie Shepp, i objavljena tri autorska audio – video singla, privodu kraju rad na svom prvom albumu koji će biti objavljen ove godine.
Lisleinis Mesa Rivero, rođena je u gradu Matanzas na Kubi. Diplomu završene umetničke škole za klasičan i moderan balet Escuela Vocacional de Artes (EVA) stiče 2006. Sa 14 godina upisuje se u Nacionalnu školu plesa Escuela Nacional de Danza (ENA) u Havani, koju je pohadjala 3 godine. Tokom školovanja njen talenat dolazi do izražaja i dobija brojna priznanja kao koreograf na studentskim konkursima. Diplomirala je 2008.godine sa odličnim ocenama i stekla zvanje profesionalnog plesača savremenog plesa i plesno/muzičkog izvođača.
Tokom studija sarađivala je sa prestižnim plesnim kompanijama na Kubi kao što su “Danza Espiral” i “Danza Corpus”. Sticala je veliko iskustvo u predstavama savremenog plesa, što je rezultiralo priznanjem Ministarstva kulture Republike Kube 2012. godine. Nakon toga, izabrana je za plesača jedne od najboljih kubanskih plesnih kompanija “Racatan”, sa kojom je otputovala u Moskvu, gde je provela 8 meseci nastupajući na prestižnim scenama sa najboljim svestkim plesačima. Tokom boravka u Moskvi, radila je i kao instruktorka modernog baleta i afro – kubanskog folklora. Nakon toga, vratila se na Kubu, i radila sa svetski poznatim kubanskim folklornim ansamblima “Los Munequitos de Matanzas” i “Afrocuba”. Od oktobra 2013. godine živi u Beogradu. U novembru 2013. godine postala je član Udruženja baletskih umetnika Srbije.