Pre dva dana otvoren novi konkurs za Mobil Music Fest #5. Portal Headliner i Multimedia Music zajednički su doneli odluku da ovogodišnji festival bude održan, uprkos svemu.

“Prvi muzički festival koji je portal Headliner organizovao, tada pod nazivom Mobil Demo Fest, dogodio se pre šest godina. Od tada, čini nam se, prošao je čitav jedan život. Prvo pandemija, zaključavanje, kriza koja je usledila, muzička industrija koja se godinama oporavljala (i to je proces koji još traje), politička i društvena nestabilnost, inflacija, sunovrat moralnih i svih drugih vrednosti, brojni privatni i profesionalni izazovi… Ali, i dalje smo tu. I bićemo”, izjavili su organizatori. “Neki bendovi već su poslali svoje prijave (u prvom terminu konkursa) ali verujemo da će još jača konkrencija učiniti takmičenje zanimljivijim i iznedriti pobednika iza kojeg će ponosno stati portal Headliner i diskografska kuća Multumedia Music“, dodali su.

Portal Headliner i Multimedia Music najavljuju jubilarni, peti muzički festival Mobil Music Fest, onakav kakav zaista treba da bude – jedinstvena prilika za mlade pop/rock bendove iz Srbije i regiona da ostvare svoje snove – objave album za uglednu izdavačku kuću, dobiju produkcijsku i medijsku podršku, obezbede sebi učešće na festivalima i samostalne nastupe, i svoju muziku predstave velikom svetu.

Princip ostaje isti:

Da biste se prijavili na festival – sve što je potrebno da uradite je… da snimite spot, mobilnim telefonom, u jednom kadru.

Koncept festivala

Ovakav koncept festivala, koji povezuje audio i vizuelnu umetnost i istovremeno podstiče kreativnost u njenim različlitim oblicima, do sada nije realizovan na ovim prostorima, a predstavlja originalnu podršku i pruža priliku mladim autorima koji nemaju drugih načina da dođu do takozvanih mainstream medija, odnosno da promovišu svoju umetnost na kvalitetan i profesionalan način.

Konkurs

Bendovi i muzičari imaju jednostavan, ali kreativan zadatak – da pošalju snimak jedne AUTORSKE pesme, zabeležen mobilnim telefonom – U JEDNOM KADRU.

Snimci će se objavljivati na portalu Headliner.rs (preko YouTube kanala, Facebook i Instagram stranica) i čitaoci će moći da glasaju za one bendove i spotove koji im se najviše dopadaju, putem countera na samom portalu i lajkova na društvenim mrežama.

Konkurs traje do 5. novembra 2025.

Izbor

O najboljim bendovima odlučivaće publika, fanovi bendova i čitaoci portala Headliner.rs, zajedno sa stručnim žirijem koji će činiti predstavnici organizatora, uspešni muzičari, kao i stručnjaci iz oblasti audio-vizuelne umetnosti.

Za finalni deo takmičenja MOBIL MUSIC FEST biće odabrano pet bendova.

Izvor: headliner.rs