Splitski rok sastav Djigibaoo objavio je novi singl „Adio“. Ovo je treća pesma sa novog albuma, nakon numera „Mrak“ i „Slučajan susret“, a bend ovim putem najavljuje nastavak objavljivanja novih singlova, kao i ceo album krajem 2026. godine.
Videospot su režirali i osmislili rediteljka Matea Parat i bubnjar benda Josip Brkljačić, dok je za snimanje i montažu bio zadužen Marino Vrca, poznatiji pod imenom „born left handed“.
Pesma nosi snažnu ličnu priču inspirisanu pokojnim prijateljem frontmena Petra Stolnika. Spot prati četiri paralelne priče koje tematizuju poslednje pozdrave, pri čemu je svaka povezana sa jednim članom benda, stvarajući emotivnu i vizuelno zaokruženu celinu.
Uloge sporednih likova u spotu tumače: Petar Grimani, Luka Žižić, Vanessa Barač, Antonio Strižić, Luka Palac, Mirko Karadža, Nataša Šimičić i Karlo Grgin.
Pozivamo vas da podržite izdanje objavom na vašim platformama, portalima i društvenim mrežama. Bend je takođe dostupan za intervjue, gostovanja i dodatne izjave.
Djigibaoo u nastavku godine očekuje mnoštvo live nastupa na velikim binama širom regiona, od kojih za sada zvanično mogu da izdvoje:
4.7. Rijeka Pajol Bar
10.7. Lovestock Festival Kaštela
11.7. Labin Istra












