PODELI

Scena “Jovan Đorđević” 19.00

13. jun

PREMIJERA – Petar Iljič Čajkovski: USPAVANA LEPOTICA, balet 

Koreograf: Vladimir Logunov; dirigent: Mikica Jevtić

 

 

 

15. jun

Petar Iljič Čajkovski: USPAVANA LEPOTICA balet

Koreograf: Vladimir Logunov; dirigent: Mikica Jevtić

 

16. jun

Svetsko prvenstvo u fitnesu za mlađe kategorije 9.00 – 22.00

Bodi-bilding, fitnes i aerobik savez Novog Sada

 

17. jun

AKUD „SONJA MARINKOVIĆ“

Godišnji koncert dečjih folklornih ansambala 20.00

 

18. jun

Marjan Nećak: MILEVA AJNŠTAJN

balet po motivima istoimene drame Vide Ognjenović 20.00

 

21. jun

SVETSKI DAN MUZIKE

Đakomo Pučini: BOEMI opera *

Dirigent: Aleksandar Kojić

* Povodom SVETSKOG DANA MUZIKE – 2 ulaznice po ceni jedne

 

22. jun

Gala koncert ansambala „Vila“ SKUD-a „Železničar“ 20.00

 

24. jun

Đakomo Pučini: BOEMI opera

Dirigent: Aleksandar Kojić

 

Scena “Pera Dobrinović” 19.30

4. jun

Jovan Sterija Popović: DŽANDRLJIV MUŽ komedija

8. jun

Ana Đorđević: ĐAKON drama po motivima dela Isidore Sekulić

 

40. INFANT (25. jun – 1. jul)

Internacionalni festival alternativnog i novog teatra

Kulturni centar Novog Sada

 

Kamerna scena 20.30

4. jun

Branko Dimitrijević: GODO NA USIJANOM LIMENOM KROVU komedija

 

6. jun

Nikolaj Koljada: LJUBAVNA PRIČA tragikomedija 21.00

 

7. jun

Li Mekdugal: ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE dramatična komedija 21.00

 

14. jun

Aca Popović: MRAVLJI METEŽ

Ispitna predstava studenata glume IV godine AU Novi Sad, klasa prof. Ljuboslava Majere

 

19. jun

Rihard Štraus: INOH ARDEN melodrama za klavir i naratora PRETPREMIJERA

Prevod: Jovan Jovanović Zmaj; adaptacija: Miodrag Milanović

Đan Karlo Menoti: TELEFON komična opera

Režija: Voja Soldatović; Kamerno muzičko pozorište

 

58. STERIJINO POZORJE – predstave na scenama Srpskog narodnog pozorišta

1. jun

Milovan Mračević: SUNCE TUĐEG NEBA / Repriza

Puls teatar, Lazarevac Kamerna scena 19.00

 

UNTERSTADT po romanu Ivane Šojat Kuči (Međunarodna selekcija Krugovi)

Hrvatsko narodno kazalište, Osijek (Hrvatska) Scena „Jovan Đorđević” 21.00

 

2. jun

Dejan Stojiljković: KONSTANTIN (Selekcija nacionalne drame i pozorišta)

Narodno pozorište Niš i Narodno pozorište Beograd Scena „Pera Dobrinović” 19.00

Goran Stefanovski: ODISEJ (Međunarodna selekcija Krugovi)

Kazalište Ulises, Brioni (Hrvatska); Pozorište Atelje 212, Beograd; GDK Gavela, Zagreb (Hrvatska); SNP, Novi Sad; SNG, Maribor (Slovenija); Teatar Navigator, Skoplje (Makedonija) i Sterijino pozorje Novi Sad  Scena „Jovan Đorđević” 21.00

 

3. jun

Goran Stefanovski: ODISEJ / Repriza (Međunarodna selekcija Krugovi)

Scena „Jovan Đorđević” 18.00

 

PROGLAŠENJE I URUČENJE STERIJINIH NAGRADA,

SVEČANO ZATVARANJE I PREDSTAVA U ČAST NAGRAĐENIH

Ljubomir Simović: HASANAGINICA

Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka

Scena „Pera Dobrinović” 20.00

 

U GOSTIMA

5. jun, ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE

16. Teatar fest „Petar Kočić“

Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka

14. jun, PRESREĆNI LJUDI, Gradsko pozorište, Bečej

15. jun, ZDRAV(o) ŽIVOT(e)! / HIGH LIFE

4. Kikindski pozorišni festival, Narodno pozorište Kikinda