Tabor Film Festival objavio je kompletnu satnicu za sve glavne i dodatne programe. Preko 200 kratkometražnih filmova, više od 30 izvođača na pet pozornica, predavanja, radionice, promocije knjiga, izložbe, gimnastika i povorka oldtimera zgusnulo se u samo četiri dana od 6. do. 9. jula. Organizatori su objavili da je festivalskih ulaznica ostalo manje od 200, a njihova cena u pretprodaji koja traje do srede je 195 kuna.

Raspored i satnicu pogledajte OVDE.

Glavni filmski program Tabor Film Festivala obiluje sjajnim naslovima u konkurenciji za nagrade festivala. U ovogodišnjem međunarodnom takmičarskom programu posetioci Tabora moći će uživati u tridesetak vrhunskih ostvarenja kratkog metra, među kojima će se naći i nekoliko pobednika svetskih festivala, a domaća konkurencija uz probrane recentne naslove donosi i dve svetske festivalske premijere: dokumentarac o slovenskim lovačkim običajima i ritualima „Lovačka sreća“ Maje Alibegović, te eksperimentalni film „Tutasputa“ u kojem se rediteljka Ane Paške poigrava sa žanrom westerna. Popratni filmski program donosi retrospektivu slovenske rediteljke Špele Čadež, najbolje filmove poljske animacije, filmove Marijana Lončara u programu „Zagorski specijal“, izbor filmova Michaela Pattisona, program Europske filmske akademije „Kratko je bitno!“, filmove festivala filmova za decu KIKI te poseban program filmova na temu izbeglištva pod nazivom „Granice prihvaćanja“ u saradnji s inicijativom Dobri domaćini. Poseban doživljaj gledanja filmova, kao i zadnjih godina, donose programi „Sound&Vision“ s muzikom izvođenom uživo, te „Noć žive publike“.
Tabor Film Festivala imaće i vrlo bogatu muzičku ponudu. Na čak pet bina koliko ih ima ove godine nastupiće Urban & 4, Let 3, Matija svira Arsena, My Baby, Jimmy Stanić & Sexy Boys, Kries (powered by Dobri domaćini), M.O.R.T., Antenat, Stems, Stray Dogg, Foltin, Žen, Oridano Gypsy Jazz Band, Kozmodrum, DJ Venom, Porto Morto, Lovely Quinces, Ufoslavians (dj set), J.R. August, Dr. Smeđi Šećer, persons from porlock, All Strings Detached, dRUMELODY, M.I.L.E., Haris Pilton, Dječak iz Vode, Univerzitas i pobednici konkursa za bendove Achromatic Attic i Haiku Garden.

Osim već spomenutih muzičkih imena, posetioci će moći uživati u prekrasnom ambijentu i akustici dvorca na Tabor Varosh stageu, dočekati zalazak sunca uz pogled na zagorske brege na Sunset stageu (powered by Radio Študent), plesati do zore na Goulash Disko stageu ili uživati u hrani, dobroj kapljici i jazzu u restoranu Grešna gorica. Novitet su i koncerti u Sobi za mučenje i Dvorskoj kapelici.
Posebnost festivala su i dodatni sadržaji kao što brojna predavanja, promocije knjiga, radionice, izložbe, gimnastika, vrtić za decu i povorka oldtimera.  O budućnosti obrazovanja kroz film i muziku govorit će Boris Jokić, jedan od najvažnijih aktera kurikularne reforme. Promocija knjige „Vjera u dijalog“ autora Zorana Grozdanova i Nebojše Zelića biće prava prilika za razgovor između sekularnog i religijskog, a knjigu „Horizonti ateizma: prepiska o vjeri, znanosti i smislu života“ predstavit će njeni autori Pavel Gregorić i Željko Porobija, dvojica ateista sasvim različitih životnih puteva. Radionicu snimanja i fotografiranja dronom vodit će Ivan Vidaković iz HexaWorxa dok će za dvodnevnu radionicu o osnovama dj-inga zadužen biti višestruko nagrađivani DJ Venom. Senegalski muzičari Commi Balde i Abi Seydi vodit će radionicu „Afro Djembe Dance“ u kojoj će se osim sviranja afričkih instrumenata učiti i prigodan ples (powered by Dobri domaćini). Prijave za sve radionice obavezne su do 5. jula na radionice.tff@gmail.com. Umetnica Vanda Kreutz predstaviće se svojom instalacijom „Nevidljivo“ u kojoj istražuje fenomen digitalnog svetla koje ljudskom oku postaje vidljivo tek putem digitalne kamere, dok će se multimedijalni umetnici Vladimir Frelih i Dragan Matić predstaviti „Sifonijom“ u kojoj performativnim videima duhovito naglašavaju apsurdnost ljudskih aktivnosti, posebno na prostoru zapadnog Balkana. „No hangover workout“ je raznolika jutarnja gimnastika u kojoj će se učesnici protegnuti i pripremiti se za nadolazeći dan, a sve to pod vođstvom instruktorice yoge i pilatesa Ive Sirotić. Gimnastika je idealna u kombinaciji s Veronika Mamurluk Kornerom na kojoj će se svaki dan lečiti mamurluk u saradnji s mini mlekarom Veronika iz Desinića. U saradnji s inicijativom Dobri domaćini organizovan je i dečji vrtić s radionicama svaki dan od 14 do 20h. Nipošto ne bi valjalo propustiti ni povorku oldtimera u saradnji s Hrvatskim oldtimer savezom u subotu, 8. jula.

Festivalske ulaznice mogu se kupiti po pretprodajnoj ceni od 195 kuna, na ulazu će koštati 240 kuna. U prodaji su i dnevne ulaznice s cenama 65/80 kuna za četvrtak i nedelju odnosno 85/100 kuna za petak i subotu. Kamp koji je otvoren dan pre i nakon Festivala je uključen u cenu, a rezervacije su obavezne na kamp.tff@gmail.com. Posetioci TFF-a će uz pokazivanje ulaznice vozaču moći ostvariti kupovinu jednosmerne karte s popustom od 30%, te povratne karte s popustom od 50%. Kupovina karata na drugim prodajnim mestima osim autobusa Presečki Grupe nije moguća. Redovne popodnevne linije Zagreb-Desinić će po potrebi prometovati do podnožja Tabora, dok će linija 04:15 Desinić-Zagreb u petak, subotu i ponedeljak te linija 05:50 Desinić-Zagreb u petak, subotu, nedelju i ponedeljak kretati od podnožja Tabora s pet minuta ranijim polaskom nego iz Desinića. Vozni red može se proveriti na http://www.presecki.hr/promet/hr/prijevoz/. Svi posetioci imaće popust od 50% na ulaznice za Terme Olimia i Terme Tuhelj koje se nalaze nedaleko od Desinića.

 

PRODAJNA MESTA:

Dirty Old Shop, Tratinska 18, Zagreb

Krčma Polanović, Matije Gupca 36, Zabok

Caffe bar Mala Ramona, Trg Ljudevita Gaja 1, Krapina

Pizzeria Ramona, Stjepana Radića 9, Pregrada

Grešna Gorica, 49216, Desinić

ONLINE: http://bit.ly/2nhm7lN