PODELI

Ovogodišnji 14. Međunarodni festival Aktuelne muzike INTERZONE, u produkciji Ogledala – Centra za inicijative u kulturi, biće održan od 16. do 19. oktobra 2013. godine u devet različitih prostora.

 

Zvanični četvorodnevni program obuhvata nastupe raznovrsnih iskusnih umetnika/ca iz Rusije, Švajcarske, Norveške, Slovenije i Srbije, kao i nastupe domaćih muzičara/ki koji/e su dobili priliku da učestvuju na festivalu na osnovu konkursa za O’ZONE izvođače/ice.

O’ZONE je zona otvorena za nove autore/ke iz Srbije koji/e se bave inovatvnim, interzonovskim muzičkim projektima i pruža im mogućnost afirmacije, upoznavanja i povezivanja.

Osim muzičkog programa koji će svakodnevno počinjati u 19.30h, u okviru drugog festivalskog dana INTERZONE festivala biće održana i radionica „Glas kao telo, tekst kao muzika“ Irene Tomažin, slovenačke umetnice, a poslednjeg dana i Razgovor sa Irenom Tomažin i video prezentacija njenog rada.

Ulaznice za festival mogu se kupiti svakog radnog dana od 11h do 15h u Omladinskom centru CK13 (Vojvode Bojovića 13) ili pred koncert u prostoru u kom će biti održan. Cena ulaznica je 100 dinara za nastupe u Sinagogi i na Akademiji umetnosti, a 200 dinara za nastupe u svim drugim prostorima, odnosno 1000 dinara za komplet ulaznica za ceo festival.

INTERZONE je međunarodni muzički festival koji, od 1997. godine kada je prvi put održan, kroz aktuelne sadržaje predstavlja ono što se na slojevitoj svetskoj muzičkoj sceni pojavljuje ili traje već godinama, bendove i umetnike/ce koji svojim artističkim, konceptualnim, muzičkim rečnikom prelaze granice standardizovanih muzičkih žanrova i najčešće predstavljaju izdanke novog, neposrednog, izvornog, a opet prepoznatljivog zvuka koji ne trpi standardizaciju i klasičnu ambalažu žanra.

PROGRAM:

Uvod u festival

13. oktobar, nedelja

Radio Cafe

17.30h Predstavljanje Ruske nove muzike osamdesetih i devedesetih godina 20. veka

film 1: Divine madness: Sergey Kuryokhin

film 2: The Collective: Arkhangel’sk

film 3: Voices of New music: Sainkho & Ponomareva

20.00h The Chillin’ 4tet (Holandija) – direktan prenos koncerta iz Groningena

 

Festivalski dani

16. oktobar, sreda

Galerija Matice srpske

19.30h Alexey Kruglov/Tim Dorofeev (Rusija)

20.10h Evgeny Masloboev/Anastasia Masloboeva (Rusija)

21.00h Kruglov/Dorofeev/Masloboev/Masloboeva (Rusija)

Sinagoga

23.00h Liv Kristin Holmberg (Norveška)

 

17. oktobar, četvrtak

Muzej savremene umetnosti Vojvodine

10.00h Radionica „Glas kao telo, tekst kao muzika“, Irena Tomažin (Slovenija)

Knjižara i klub “SERENDIPITI”

19.30h Dr Vladimir Perić – predavanje (Kragujevac)

20.00h Jelena Anđelovski & Gabriela Benak (Novi Sad)

20.30h Vincent Barras & Jacques Demierre (Švajcarska)

21.30h Dimitrije Jakovljević (Novi Sad)

 

18. oktobar, petak

Novosadsko pozorište

19.30h Mistejks of Pajche (Aradac/Zrenjanin)

20.00h Alek Novak (Beograd)

21.00h Irena Tomažin (Slovenija)

Akademija umetnosti (Multimedijalna sala)

23.00h Plaistow (Švajcarska)

 

19. oktobar, subota

Muzej savremene umetnosti Vojvodine

11.00h Razgovor sa Irenom Tomažin i video prezentacija njenog rada (Slovenija)

Design box

19.30h Halbstar & Umbra (Beograd)

20.10h Norbert Möslang (Švajcarska)

21.10h Lenhart Tapes (Novi Sad)