PODELI

Festival ekološkog pozorišta za decu i mlade (FEP) po deventnaesti put biće održan od 22. do 25. avgusta u Bačkoj Palanci pod sloganom “Vreme za heroja”.

Tokom četiri dana biće organizovane predstave, radionice, nastupaće bendovi i DJ-evi.

Biće organizovan i kamp, a postojaće dve muzičke i dve pozorišne bine.

 

 

 

PROGRAM

Četvrtak, 22.avgust

16.30h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Uspavana lepotica“, Ginjol teatar, Beograd

18.30h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Razvod“ monodrama Kristine Jevtović, Kraljevo

19h Uska ulica

– Svečano otkrivanje murala „Smrt kulture-Vreme je za heroja!“

20h Gradski trg

– Performans „Voda“, teatar Mimart, Beograd

– Cirkuska atrakcija „Ludifiko“

-Program svečanog otvaranja 19. Festivala ekološkog pozorišta za decu i mlade

22h Muzički program na gradskom trgu

Line out, Sombor

Lost Propelleros

Petak , 23.avgust

16h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Priča o Tataliji“, monodrama Nemanje Bakića, Sombor

17h Dvorište mladih

– Predstava „Keko eko“, Produkcija Z, Split

18h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „TEST“, udruženje Grupa grupa, Kraljevo

20h Dvorište mladih

– Predstava „Lud od ljubavi“, Akademija umetnosti, Novi Sad

21h Muzički program na gradskoj plaži

G.O.F.

Podroom

Samostalni referenti

Veliki prezir

KKN

Irish stew

Subota, 24.avgust

16h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Kako su drvo i cvet, spasili svet“, pozorište Čarapa, Beograd

18h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Hrabri olovni vojnik“, Pozorište za decu Kragujevac

19h Galerija Kulturnog centra

– Tribina „Kakav čovek – takva okolina“

20h Sala bioskopa „Vojvodina“

– Predstava „Uobraženi bolesnik“ Fakultet umetnosti Univerziteta u Prištini

21.30h Dvorište mladih

– Predstava „Bez pogovora“, Akademija umetnosti Novi Sad

22h Muzički program na gradskoj plaži

Soot

Hristijan Stojanowski

Vladimir Aćić b2b Klaus

Adwarf b2b Toma Tek

 

Nedelja, 25.avgust

12h Dvorište mladih

Program svečanog zatvaranja

– Proglašenje pobednika po odluci dečijeg žirija i publike

– Predstavljanje radioničarskog stvaralaštva

 

PREDSTAVE ZA DECU

H.K. Andersen „HRABRI OLOVNI VOJNIK“ Pozorište za decu Kragujevac

Uzrast dece kojoj je predstava namenjena: 4+

Trajanje: 45 minuta

 

Ivan Pravdić „RAZVOD“ monodrama Kristine Jevtović, Kraljevo

Predstav je namenjena roditeljima i deci

Trajanje: 25 minuta

 

Vesna Aleksić „PRIČA O TATALIJI“ monodrama Nemanje Bakić, Sombor

Uzrast dece kojoj je predstava namenjena: 3-10

Trajanje: 30 minuta

 

„KAKO SU DRVO I CVET SPASILI SVET“ Dečije pozorište Čarapa, Beograd

Uzrast dece kojoj je namenjena predstava: 4+

Trajanje: 45 minuta

 

„KEKO-EKO“ lutkarski mjuzikl, Produkcija Z, Split (Hrvatska)

Uzrast dece kojoj je namenjena predstava: 3+

Trajanje: 35 minuta

 

PREDSTAVE ZA MLADE

Sem Šepard „LUD OD LJUBAVI“, Akademija umetnosti Novi Sad

Režija: Sonja Rakić

Vreme trajanja predstave: 90 minuta

Uzrast kome je predstava namenjena: 15+

 

Milena Depolo „TEST“, Udruženje „Grupa grupa“, Kraljevo

Adaptacija i režija: Vladan Slavković

Vreme trajanja predstave: 75 minuta

Uzrast kojem je predstava namenjena: 15+

 

Performans „VODA“, Teatar MIMART, Beograd

Koncept i režija: Nela Antonović

Vreme trajanja predstave: 35 minuta

Uzrast kome je predstava namenjena: bez ograničenja

 

Molijer “UOBRAŽENI BOLESNIK”, Fakultet umetnosti Univerziteta u Prištini

Režija: Milan Plećaš i Nemanja Savković

Vreme trajanja predstave: 90 minuta

Uzrast kome je predstava namenjena: Bez ograničenja

 

Harold Pinter „BEZ POGOVORA“, Akademija umetnosti Novi Sad

Režija: Sonja Petrović

Vreme trajanja predstave: 60 minuta

Uzrast kome je predstava namenjena: 15+

 

RADIONICE

1. „Crveni nos“, trodnevna radionica za decu i mlade

Uzrast: od 8 do 15 godina

Dramska radionica koja decu i mlade podstiče da razvijaju svoju kreativnost, slobodu izražavanja, te umetničku i socijalnu svest kroz vežbe scenskog pokreta, tehnike klaunerije, pantomime, zamišljanja i doživljavanja, stvaranja…

Voditelji radionice: Ivona Tomić (Sarajevo), student Kazališne režije i radiofonije na Akademiji dramske umetnosti u Zagrebu i Lea Fleger (Zagreb), student Kazališne režije i radiofonije na Akademiji dramske umetnosti u Zagrebu, i višegodišnji polaznik dramskog studija ZKM.

Vreme i mesto održavanja: 10-12h, Festivalski kamp

 

2. „Pogledaj (u)lice“, trodnevna radionica za mlade

Uzrast: preko 15 godina

Polaznici radionice će imati priliku da oslikaju uličnu fasadu objekta Crvenog krsta, u duhu ulične umetnosti zidnih murala. Osnovna tema je čovek kao merna jedinica zajednice i svog prirodnog/izgrađenog okruženja. Radionica je osmišljena i realizovana u saradnji sa centrom „PaArt“ iz Bačke Palanke.

Voditelj radionice: Radoslav Karanović (Bačka Palanka), diplomirao na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, smer Arhitektura. Učestvovao u jednomesečnoj obuci pri direktoratu Starog grada Alepa u Arapskoj Republici Siriji (2005.), a trenutno je aktivni član centra za kulturnu, obrazovnu i umetničku inicijativu „PaArt“ iz Bačke Palanke.

Vreme i mesto održavanja: 17 – 19h, ispred zgrade Crvenog krsta

 

3. „Pokaži šta znaš, napravi eko znak!“ dvodnevna radionica za decu

Uzrast: od 7 do 10 godina

Na kreativan način, učesnici će imati priliku da nauče kako da iskoriste predmete koje više nemaju upotrebu u svakodnevnom životu i pretvore ih u korisne predmete za radni sto, odnosno stalak za olovke.

Voditelj radionice: Jasmina Kordić (Apatin), apsolvent Inženjerstva zaštite životne sredine, na Fakultetu tehničkih nauka, u Novom Sadu, i stipendista Ministarstva omladine i sporta (Fond za mlade talente). Osvojeno I mesto za takmičarski projekat na Zaštitijadi 2012. (Kranevo, Bugarska).

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, Festivalski kamp

 

4. „Moj heroj“, trodnevna radionica za decu

Uzrast: od 12 do 14 godina

Učesnici ove likovne radionice imaće priliku da nauče kako da osmisle i dizajniraju lik svog heroja za strip ili animaciju.

Voditelj radionice: Marko Obrenović (Užice), student Akademije umetnosti u Novom Sadu, smer Animacija i vizuelni efekti. Bavi se ilustracijom, animacijom i filmom.

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, Gimnazija „20. oktobar“

 

5. „Psihodrama – između stvarnosti i mašte“ trodnevna radionica za mlade

Uzrast: od 16 do 21 godina

Saznajte šta je psihodrama i šta sve možete da naučite i istražite o sebi i svojim emocijama na zanimljiv i kreativan način.

Voditelj radionice: Lucija Jelić (Bačka Palanka), završila master studije psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu; Edukant psihodramske psihoterapije.

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, Festivalski kamp

 

6. „Anamorfoza“ dvodnevna radionica za mlade

Uzrast: od 15 do 19 godina

Likovna radionica. Oslikavanje grada. Promenite ugao gledanja i budite deo procesa stvaranja optičke varke – anamorfoze.

Voditelj radionice: Vesna Stojaković (Novi Sad), doktor nauka arhitekture i urbanizma, docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, Igor Ljuboja (Novi Sad), Dunja Sudar (Novi Sad), Marija Salvai (Novi Sad), studenti 2. godine na Departmanu za arhitekturu i urbanizam, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu.

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, pešačka zona (ul. Kralja Petra I)

 

7. „Astronomija“ trodnevna radionica za decu i mlade

Uzrast: od 8 do 88 godina

Zvezde… Saturn.. Sunce.. Nebeski objekti… Zavirite u svet astronomije i astrofotografije!

Voditelj radionice: Janko Mravik (Bačka Palanka), predsednik astronomskog društva „Univerzum“, Jaroslav Grnja (Bački Petrovac), profesor fizike i astrofotograf.

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, Gimanazija „20. oktobar“

 

8. „Život jedne plastične kese“, jednodnevna radionica za decu

Uzrast: od 5 do 10 godina

Jednodnevna radionica reciklaže plastičnih kesa od kojih se mogu praviti dekorativni predmeti.

Voditelj radionice: Tijana Sretković (Ruma), student master studija psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i Jovana Pejović (Apatin), asistent radionice

Vreme i mesto održavanja: 10 – 12h, Gimnazija „20. oktobar“

 

9. „Mali veseljaci“, trodnevna radionica za decu

Uzrast: bez ograničenja

Nakon osamnaest godina, koliko rastemo zajedno, učesnici radionice imaće priliku da osmisle i naprave što kreativnije i maštovitije čestitke i festivalske rođendanske poruke.

Voditelji radionice: Deca, roditelji i vaspitači PU-DV „Različak“ (Bačka Palanka)

Vreme i mesto održavanja: 9 – 11h, plato ispred Erste banke kod dečijeg igrališta. Nije ograničen broj učesnika.

 

10. “Nađi i ono čega nema” radionica za festivalske goste

Bačka Palanka će se upoznavati i otkrivati na točkovima bicikla. Kroz par sati interaktivnih aktivnosti i priča, učesnici će imati priliku da otriju ovu varoš i da otkriju ono čega nema.

Voditelj radionice: Jovana Karanović (Bačka Palanka), apsolvent pedagogije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu

Prijave za učešće u radionicama možete slati na mail adresu: jelena.sokic@ekofest.rs ili učinite to putem telefono 064/2521114.